Wystawy: POLISH PROVEN DESIGN i NOWA RZECZ Olsztyn, 2015 r.

Wystawy: POLISH PROVEN DESIGN i NOWA RZECZ Olsztyn, 2015 r.

Meble projektu Jacka Wojciecha Suszka zobaczyc można było podczas wystaw Polish Proven Design oraz Nowa Rzecz w Centrum Konferencyjno- Ekspozycyjnym w Olsztynie w dniach 14.09 -02.10.2015. Obre prezentowane były w ramach Warmia Mazury Design Festival edycja II zorganizowany przez Fundację FORMWELL oraz Studio Suszek Design.

Wystawa PPD, podobnie jak w roku 2014, składała się z dwóch części. 
Pierwsza to indywidualne kolekcje autorskie pojedynczych projektantów/ studiów projektowych, druga to projekty stworzone dla producentów. Do obu ekspozycji zaproszono najlepsze produkty polskich designerów, które zostały pozytywnie przyjęte na rynku.
Wszystkie produkty, mimo że różnorodne, łączy oryginalne, mocno ugruntowane wzornictwo. To właśnie w tej różnorodności tkwi wielka wartość polskiego designu. Wystawa FORMWELL pokazać ma pełen wachlarz i przekrój produktów polskiej myśli wzorniczej.
 
Na wystawie NOWA RZECZ zaprezentowano najnowsze i najciekawsze projekty oraz prototypy polskich projektantów, studiów projektowych, w różnym studium przygotowania ich do produkcji. Są to obiekty, które powstały w przeciągu ostatniego roku.
Wystawa ta daje możliwość zaprezentowania idei projektowej i poddania jej. Jest także zaproszeniem do spotkania projektanta z producentem, a w przyszłości nawiązania współpracy produkcyjnej - dwojakiego rodzaju: wdrożenia modeli do produkcji podwykonawczej lub sprzedaży projektu do kolekcji producenta-dystrybutora