42 Edycja Targów Meblowych w Ostródzie, 2015 r.

42 Edycja Targów Meblowych w Ostródzie, 2015 r.

Meble Jacka Wojciecha Suszka prezentowane były na dwóch wystawach: Polish Proven Design oraz Nowa Rzecz - Premiery Produktowe. Obie wystawy prezentowane były w ramach Strefy Polskiego Wzornictwa na Arena Ostróda. 


Wystawa POLISH PROVEN DESIGN składała się z dwóch części. Pierwsza z nich to kolekcje autorskie, druga – to projekty stworzone dla producentów. 
-Kolekcje autorskie - studia projektowe: Velt, Tabanda, Suszek Design, Witamina D, Puff Buff, Mudo Design, Jan Kochański, Nie/bo Design, AP Design, Malafor, Phormy.com, Interior Records, Patyki, Karol Starczewski, Robert Saldzień i inni. Prezentują po kilka wytypowanych produktów, wśród eksponatów znajdą się m.in. meble, oświetlenie, elementy dekoracyjne. Wykonane z różnych materiałów, w różnych technologiach i różnymi metodami, jednak wszystkie charakteryzują się oryginalnym i dojrzałym wzornictwem. 
 
Na wystawie NOWA RZECZ zaprezentowano najnowsze i najciekawsze projekty oraz prototypy polskich projektantów, studiów projektowych, w różnym studium przygotowania ich do produkcji. Są to obiekty, które powstały w przeciągu ostatniego roku.
Wystawa ta daje możliwość zaprezentowania idei projektowej i poddania jej. Jest także zaproszeniem do spotkania projektanta z producentem, a w przyszłości nawiązania współpracy produkcyjnej - dwojakiego rodzaju: wdrożenia modeli do produkcji podwykonawczej lub sprzedaży projektu do kolekcji producenta-dystrybutora